Książka pełna tajemnic

Nowości książkowe – blog o literaturze

Na tropie zaginionej

Na tropie zaginionej

Ile dzisiaj ginie osób? Nie chodzi tutaj o ich śmierć, ale po prostu o fakt, że pewnego dnia są, a na następny dzień wszelki ślad po nim ginie. Ile dzisiaj jest takich osób? Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale takich osób jest naprawdę bardzo dużo. Ktoś wychodzi do szkoły i wcale do niej nie dociera. Ktoś wraca do domu z pracy i ślad po nim urywa się po drodze. Są jeszcze i inne przypadki, kiedy mowa o zaginięciu pewnych osób. Ciężko takie osoby często odnaleźć. O zaginięciu jednej osoby w swojej książce “Platynowa zdobycz. Tajemnice. Tom 2” Sophie Davis.

2 w 1

Wierni autorzy doskonale zdają sobie sprawę, że Sophie Davis to tak naprawdę dwie fantastyczne przyjaciółki, które połączyła miłość do naprawdę bardzo dobrych książek. Miały jednak dość tego, że na rynku znaleźć można równie kiepskie horrory, które niszczą prawdziwą przyjemność czytania. Same postanowiły więc tworzyć książki young adult, które jak się okazało, ciesząc się ogromnym sukcesem. Te dwie współlokatorki, które mają dwa fantastyczne psy, bardzo często udzielają się w serwisach społecznościowych – czym ogromnie cieszą swoich fanów. Dziewczyny stworzyły serię “Tajemnice” opowiadającą o losach młodych osób, które dopiero ukończyły naukę w szkole średniej. Stworzony przez nie świat ma pełno tajemnic, których nie idzie tak łatwo rozwikłać. Co wspólnego mają ze sobą dwie dziewczyny z dwóch odmiennych, zupełnie innych środowisk? I czemu jedna z nich zaginęła w bardzo tajemniczych okolicznościach?

Tajemniczy pamiętnik

Platynowa zdobycz. Tajemnice. Tom 2” pozwala czytelnikom wrócić do śledzenia losów Lark, Raven i Ashera. Lark – Królowa Manhattanu, spadkobierczyni ogromnej fortuny znika i nikt nie wie gdzie. Raven przypadkowo znajduje pamiętnik, gdzie znajduje wiele tajemniczych zagadek i podpowiedzi. Idąc ich tropem orientuje się, że należy on do Królowej Manhattanu. To właśnie tam Lark umieściła wskazówki jak można ją odnaleźć. Asher wspiera Raven w odnalezieniu Lark. Okazuje się, że Lark może być w śmiertelnym niebezpieczeństwie, które może zagrażać również im. Czy Raven będzie chciała wycofać się z tego chorego układu? W końcu nie jest to zupełnie jej świat. Do niedawna nie miała ona w ogóle nic wspólnego z tymi ludźmi. Z dnia na dzień zachowanie Ashera staje się coraz bardziej niebezpieczne. Czy jego intencje są naprawdę szczere? Czy Raven nie musi się go obawiać? A może wręcz przeciwnie? Jakie granice będzie musiała przekroczyć Raven, aby doprowadzić do odnalezienia dziewczyny?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com