Dzisiaj jest:

PUBLICZNE GIMNAZJUM

im. POLSKIEJ ORGANIZACJI ZBROJNEJ w BODZANOWIE

ul. Wyszogrodzka 3, 09-470 Bodzanów;  email: gimnazjum.bodzanow@wp.pl;  tel/fax 24 2607824

AKTUALNOŚCI 2018/2019

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do Rodziców

28 marca  2019 r. w naszej szkole odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne  dla uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej.  Na nasze zaproszenie odpowiedziało 15 szkół  z Płocka i okolic.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Informujemy, że 28 marca 2019 roku od godz. 9.00

w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzanowie

odbędą się  Szkolne  Targi  Edukacyjne

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

28 marca br. o godz. 1630 odbędzie się zebranie rodziców

Jak co roku 21 marca uczniowie naszej szkoły uczcili pierwszy Dzień Wiosny. Wiosna została przywitana z radością i zabawą.  W tym dniu uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu turniejach i konkurencjach, przygotowanych przez SU.

28 lutego 2019 r. młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji z Płocka. Tematyka spotkania  dotyczyła bezpiecznego korzystania z Internetu.

TERMINY EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2018/2019

a) część humanistyczna 10 kwietnia 2019 r. (środa)

• z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00

• z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

b) część matematyczno-przyrodnicza 11 kwietnia 2019 r. (czwartek)

• z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00

• z zakresu matematyki – godz. 11:00

c) język obcy nowożytny 12 kwietnia 2019 r. (piątek)

• na poziomie podstawowym – godz. 9:00

• na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Ważne informacje dla rodziców

22 lutego odbyła się akademia z okazji Dnia Myśli Braterskiej przygotowana przez harcerzy i zuchy z 99 WDH „Echo” oraz 6 GZ „Błękitne Płomyki”. W tym roku apel był poświęcony bohaterom Szarych Szeregów.

12 lutego 2019 roku Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Zbrojnej w Bodzanowie wręczył stypendia za wyniki w nauce  najlepszym uczniom i uczennicom.

Nasi uczniowie rozpoczęli tegoroczne ferie zimowe na sportowo, doskonaląc lub ucząc się jazdy na łyżwach na płockim lodowisku. Ruch na świeżym powietrzu sprawił im wiele radości i uśmiechów na twarzy.

Ferie zimowe to upragniony czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Aby przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów …

Akcja „Góra Grosza” przeprowadzana jest w szkołach w całej Polsce.  Jej celem jest  uświadomienie młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą  pomóc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W dniu 21 grudnia  2018 r. w naszym gimnazjum młodzież szkolna zaprezentowała Jasełka Bożonarodzeniowe. Montaż słowno– muzyczny przybliżył tradycję i  zwyczaje grudniowych świąt.

12 grudnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony obchodom Roku Zbigniewa Herberta. 29 października minęła 94. rocznica urodzin poety.  Sejm Rzeczpospolitej Polski ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta.

5 grudnia 2018 r., już po raz czwarty, na sali gimnastycznej w szkole podstawowej odbyły  się  gminne obchody Dnia Wolontariusza. Wolontariusze otrzymali za swoją pracę podarunki i dyplomy.

Noc z 30 listopada na 1grudnia była szczególną nocą dla uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. W ramach zorganizowanego po raz pierwszy andrzejkowego nocowania, spędzili ją w murach naszej szkoły.

29 listopada 2018 r. o godz. 1630 odbędzie się zebranie rodziców

Dokładnie 100 lat temu, 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten  niewątpliwie uważany jest za jeden z najważniejszych dni dla naszego narodu.

W dniu 8 listopada 2018 r. odbyły się w Podgórzu Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości. Była to już XXIV edycja tego biegu.

W dniu 24 października 2018 r. w Sierpcu odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Dystans, który pokonywali gimnazjaliści to 1000 metrów dla dziewcząt i 1500 metrów dla chłopców.

Dnia 19 października b.r. odbył się apel poświęcony tematyce tolerancji. Punktem wyjścia było obejrzenie kreskówki o brzydkim kaczątku. Następnie uczniowie odegrali scenki, których sami byli autorami.

15 października 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu złożyliśmy serdeczne życzenia  wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

6 października 2018 r. o godzinie 14.00 rozpoczęła się historyczna akcja sadzenia 100 dębów w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

21 września 2018 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli aktywny udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska”.

Dzień 18 września jest dla nas szczególnym dniem. Co roku upamiętniamy wtedy rocznicę 13 straconych w naszej miejscowości, którzy byli członkami POZ.

Zebranie z Rodzicami odbędzie się 13 września 2018 roku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

>>>RODO<<<

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

poniedziałek 3 września 2018 roku

1. 8.00- Msza Święta w Kościele

2. 9.30- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Przywóz uczniów dojeżdżających według rozkładu z roku szkolnego 2017/2018 (na godzinę 8.00)

Odwozy uczniów tego dnia od godziny 11.00 .

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców

Więcej informacji na stronie wydarzenia szkolne

Nasza szkoła realizuje program

Zachowaj Trzeźwy Umysł

JAK DO NAS DOJECHAĆ? ZOBACZ MAPĘ!!!

ZOBACZ HISTORIĘ ODWIEDZIN NASZEJ STRONY