Strona główna/Main Page | Kontakt/Contact us

Konkurs "Wiedzy o Chopinie"

Ostatni miesiąc minionego roku był poświęcony Fryderykowi Chopinowi.  Już w listopadzie zaczęliśmy szukać informacji  na temat życia i twórczości naszego genialnego kompozytora. Najpierw poszczególne grupy przygotowały prezentacje o kolejnych etapach życia artysty.  Następnie „przenieśliśmy się w czasie” i pisaliśmy listy do Fryderyka na dowolny temat, w których pytaliśmy czemu wyjechał z Polski, czy do nas wróci itp. Prace pisane były w języku polskim i  angielskim.  Ostatnim etapem naszych działań był konkurs  "Wiedzy o Chopinie", który  się odbył  21 grudnia. Przystąpili do niego głównie uczestnicy naszego projektu.  Test  zawierał 24 pytania, zarówno otwarte jak i zamknięte.

The last months of the year were dedicated to Frederic Chopin. In November students started collecting the information about the life and works of the Polish brilliant composer.

Firstly, the groups prepared some multimedia presentations about the artist’s life.

Then, students moved to the past and wrote letters to Chopin. They wrote in Polish and English languages.

Finally, there was a competition checking the knowledge about Chopin. Students who have received the best results:

Paulina Franczak
Daria Owczarzak