ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia 2018 roku uczniowie naszego gimnazjum i uczniowie Szkoły Podstawowej wspólnie przygotowali akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci i młodzież przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym ujęty był rys historyczny, piękne, patriotyczne pieśni i wiersze dotyczące tamtego wydarzenia. 3 maja w kościele parafialnym w Bodzanowie odbyły się gminne obchody Święta Konstytucji. Licznie  wystawione poczty sztandarowe były reprezentowane  przez Szkoły Podstawowe w Bodzanowie, Cieślach, Gimnazjum w Bodzanowie, jednostki Straży Pożarnych oraz Urząd Gminy. Po skończonej mszy uczniowie ponownie przedstawili program artystyczny tym razem dla społeczności bodzanowskiej. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.

Beata Wrońska