WYCIECZKA DO ENERGYLANDII

29 września 2017  roku grupa wolontariuszy naszego gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Energylandii. Wyjazd został zorganizowany i w całości sfinansowany przez Centrum Wolontariatu i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzanowie.

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski.

Wszystkie atrakcje charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na 4 strefy:

1. Bajkolandia,

2. Strefa familijna (w  tym sektorze dostępnych jest kilka RollerCoasterów i tutaj na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji, w rozsądnej dawce),

3. Strefa ekstremalna –najszybsze i największe RollerCoastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5 G.

4. Water Park

Dodatkowo w ofercie jest 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe, nowoczesne kino 7D, a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów.

Uczniowie mogli korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Nikt się nudził.Spędziliśmy tam cały dzień, od otwarcia do zamknięcia.

Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie Czernickiej i Pani Bogusławie Bartczak za wspaniałą wycieczkę.

Anna Celmer