SZKOLNE TARGI EDUKACYJNE 2018

W związku ze zbliżającym się etapem podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej  po raz piąty w naszej placówce zostały zorganizowane  11 kwietnia  2018 roku Szkolne Targi Edukacyjne  dla uczniów i rodziców klas trzecich. Młodzież bowiem potrzebuje informacji i porad, które pomogą im wybrać odpowiednią dla siebie szkołę. Szkolne Targi rozpoczął  Dyrektor Szkoły Maciej Łukasiewicz, który przywitał wszystkich uczestników.

Na zaproszenie do udziału w Targach odpowiedziała rekordowa ilość  szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i okolic. W gimnazjum gościliśmy następujące szkoły:

1.   Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

2.   Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku

3.   Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Państwowej  Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku

4.   Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku

5.   Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie  Centrum Kształcenia w Płocku

6.   Zespół Szkół Technicznych "Siedemdziesiątka" w Płocku

7.   TEB Edukacja w Płocku

8.   I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 4 Pułku Strzelców  Konnych w Płocku

9.   Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

10.  Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

11. Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku

12. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku ul. Ułańska 1

13. Zespół Szkół im Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą

14. VII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 5 w Płocku

15. IV LO im. B. Krzywoustego w Płocku

16. Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku

17. CNB Feniks w Płocku

Dla każdej szkoły  zostały  przygotowane miejsca tzw. stoiska, gdzie zostały rozłożone  ulotki, foldery, informacje o szkole, plakaty, a także, gdzie uczniowie   indywidualnie  mogli zapytać się  o interesujące ich zagadnienia.

Szkoły przygotowały bardzo ciekawe prezentacje. Były filmy,  pokazy sprawnościowe, pokazy fryzur,  curlingu, a nawet słodkości.

Uczniowie zapoznali się z  ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2018/2019, dowiedzieli się jakie wymagane są dokumenty, jakie są kierunki kształcenia,  co im  zapewnia szkoła i gdzie można znaleźć później pracę. Dzięki temu bardziej świadomie wybiorą szkołę, w której będą kontynuować naukę.

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom Szkolnych Targów Edukacyjnych za przybycie i zaangażowanie. Zapraszamy w następnym roku szklonym.

Iwona Dobrzyńska