WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 2 listopada b. r. nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której głównym celem było obejrzenie „Dziadów cz. II” w Teatrze Studio Buffo. Przedstawienie wyreżyserował Tadeusz Łomnicki, muzykę opracował Max Szelęgiewicz, zaś scenografię i stroje zaprojektowała Dorota Berny. Surowy wystrój sceny oraz proste kostiumy pomogły uczniom wczuć się w tematykę sztuki.

Mimo niesprzyjającej pogody udało się nam pospacerować Krakowskim Przedmieściem, zobaczyć pomnik Mikołaja Kopernika, o którym wspominamy przy omawianiu „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego trasą „Poczuj się jak VIP”. Przewodnik zainteresował wszystkich zestawem ciekawostek związanych z tym miejscem i jego kulisami niedostępnymi dla zwykłych kibiców.

Małgorzata Rybicka