DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.  Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W związku z obchodami DBI uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli 28 lutego 2019 r. w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji z Płocka. Tematyka spotkania  dotyczyła bezpiecznego korzystania z Internetu. Omówione  zostały również aspekty prawne cyberprzemocy, poinformowano jakie konsekwencje prawne czekają sprawców, którzy dokonują przestępstw w sieci, ale także, gdzie można szukać pomocy i wsparcia. Wszystkie podejmowane kwestie były także omawiane z uczniami na lekcjach informatyki.

Elżbieta Szymańska