Szkolne Targi Edukacyjne

28 marca  2019 roku w naszej szkole odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne  dla uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 15 szkół ponadgimnazjalnych  z Płocka i okolic, które przedstawiły swoje oferty edukacyjne na rok szkolny 2019/2020. Gościliśmy:

1. Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku

2. Zespół Szkół Technicznych "Siedemdziesiątka" w Płocku

3. VII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 5 w Płocku

4. Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku

5. Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

6. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie  Centrum Kształcenia w Płocku

7. Liceum Ogólnokształcące Płockiego Towarzystwa Oświatowego

8. I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku TEB Edukacja w Płocku

9. Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku

10. Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku

11. Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

12. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku ul. Ułańska 1

13. Zespół Szkół im Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą

14. CNB Feniks w Płocku

Każda placówka zajęła swoje stoisko, na którym rozłożono ulotki, foldery informacyjne, informacje o szkole, plakaty i materiały promocyjne. Dzięki temu nasi uczniowie zdobyli niezbędne informacje, a o szczegóły mogli dopytać u źródła.

Szkoły przygotowały także bardzo ciekawe prezentacje. Aby zachęcić przyszłych uczniów do wyboru przedstawiono: filmy, piosenki,  pokazy sprawnościowe, pokazy fryzur, pokazy chemiczne.

Dzięki temu spotkaniu nasi przyszli absolwenci zapoznali się z  ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2019/2020, dowiedzieli się jakie są wymagane dokumenty na poszczególne kierunki kształcenia,  co im  zapewni przyszła szkoła i gdzie można znaleźć później pracę. Dzięki temu bardziej świadomie wybiorą placówkę, w której będą kontynuować naukę.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom Szkolnych Targów Edukacyjnych za przybycie i zaangażowanie. Zapraszamy w następnym roku szkolnym.

Elżbieta Szymańska