HISTORYCZNA AKCJA SADZENIA DĘBÓW

W sobotę 6 października 2018r. o godzinie 13.00 w naszym kościele odbyła się uroczystość powitania Relikwii Św. Stanisława Kostki. W zdarzeniu uczestniczyli harcerze i wolontariusze naszego gimnazjum. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się w teren nad Mołtawą, gdzie w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości o godzinie 14.00 rozpoczęła się historyczna akcja sadzenia 100 dębów. W akcji brali udział: Wójt Gminy Pan Jerzy Staniszewski, Starosta Pan Mariusz Bieniek, radni i pracownicy Urzędu Gminy w Bodzanowie, członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Sokół”, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, mieszkańcy, strażacy oraz wolontariusze i harcerze. Na koniec, dla wszystkich przygotowany był poczęstunek: pierogi z mięsem, grochówka i kiełbaska z grilla.

Anna Celmer