Dzisiaj jest:

PUBLICZNE GIMNAZJUM

im. POLSKIEJ ORGANIZACJI ZBROJNEJ w BODZANOWIE

  ul. Wyszogrodzka 3, 09-470 Bodzanów;  email: gimnazjum.bodzanow@wp.pl;  tel/fax 24 2607824

>>>STRONA GŁOWNA<<<

INFORMACJE

 

KRONIKA 2016/2017

 

INFORMACJE

 

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyło się pożegnanie Dyrektora szkoły przez przedstawicieli Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, Administracji, Obsługi oraz przedstawicieli społeczności szkolnej.

Więcej >>>


23 czerwca 2017 roku miała miejsce w naszej szkole  uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Tradycyjnie poprzedzona została Mszą Świętą, odprawioną w intencji uczniów, nauczycieli oraz pracowników oświaty.

Więcej >>>


Podczas zakończenia roku szkolnego 2016/17 Dyrektor Szkoły pan Krzysztof Różański wręczył uczniom Publicznego Gimnazjum im. POZ w Bodzanowie stypendia za wyniki w nauce i sporcie.

Więcej >>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Serdecznie zapraszamy

wszystkich rodziców

na uroczyste podsumowanie

roku szkolnego 2016/2017,

które odbędzie się w piątek

23 czerwca 2017 r. o godzinie 1030

w sali gimnastycznej

Szkoły Podstawowej w Bodzanowie

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


W dniu 9 czerwca  50. uczniów z naszej szkoły wzięło udział w jednodniowej  wycieczce do Warszawy.  W pierwszej kolejności młodzież zwiedziła Starówkę, poznała historię miasta przekazaną przez przewodnika.

Więcej >>>


W piątek 9 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Programie Profilaktycznym Noe. Realizatorami zajęć byli terapeuci Grażyna Rutkowska i Andrzej Rakowski z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku.

Więcej >>>


W dniu 1 czerwca 2017 r. na boisku szkolnym Publicznego Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Zbrojnej w Bodzanowie został zorganizowany „Dzień Dziecka-Dzień Sportu”.

Więcej >>>


26 maja 2017 roku w kl. I-II zostały przeprowadzone warsztaty na temat: Cyberprzemoc–nie jesteś anonimowy. Warsztaty przeprowadziła Pani Agnieszka Lasocka z Polskiego Centrum Profilaktyki
w Krakowie.

Więcej >>>


25 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dni Matki i  Ojca. Z tej okazji uczniowie zaprosili swoich rodziców do szkoły na godzinę 16.00, aby obejrzeli montaż słowno-muzyczny i krótkie, wesołe przedstawienie.

Więcej >>>


31 maja 2017 r. o godz. 1600 odbędzie się zebranie rodziców


List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców


Trzeciego maja b.r. uczniowie naszego gimnazjum podczas Mszy Św. za Ojczyznę uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podkreślając fakt, że była ona  pierwsza w Europie, a druga na świecie po amerykańskiej.

Więcej >>>


Więcej >>>


W dniu 28 kwietnia 2017 r. w naszym Gimnazjum odbył się V Międzygminny Turniej Tenisa Stołowego Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 13-stu zawodników ze szkół z Bodzanowa i  Radzanowa.

Więcej >>>


27 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych. Projekty zaprezentowało 46 uczniów. Wszyscy uczniowie zostali ocenieni pozytywnie.

Więcej >>>


W dniu 26 kwietnia 2017r. na stadionie „Stegna Wyszogród” odbył się turniej piłki nożnej chłopców etap rejonowy, na którym reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

Więcej >>>


W dniu 25 kwietnia 2017 r. w Miejskim Centrum Sportu w Płocku na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Międzypowiatowe Zawody Lekkoatletyczne.

Więcej >>>


W dniu 24 kwietnia 2017r. na stadionie „Stegna Wyszogród” odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt - etap rejonowy, na którym reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

Więcej >>>


Tomasz Lewandowski- pianista, kompozytor, aranżer w br. wraz z zespołem Organek zdobył  dwa Fryderyki,  w roku 2014 skomponował hymn dla Publicznego Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Zbrojnej w Bodzanowie.

Więcej >>>


UWAGA RODZICE!!!!

W związku z dzisiejszą (19.04.2017 r.) awarią pieca w szkole w najbliższych dniach nie będzie ogrzewania. W związku zaistniałą sytuacją proszę o zaopatrzenie uczniów w dodatkowe nakrycie wierzchnie.

Krzysztof Różański
Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. POZ w Bodzanowie


TERMINY EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2016/2017

a) część humanistyczna 19 kwietnia 2017 r. (środa)

  • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00

  • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

b) część matematyczno-przyrodnicza 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)

  • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00

  • z zakresu matematyki – godz. 11:00

c) język obcy nowożytny 21 kwietnia 2017 r. (piątek)

  • na poziomie podstawowym – godz. 9:00

  • na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00W dniu 7 kwietnia 2017 r. uczennica naszej szkoły Patrycja Szelągowska  odebrała nagrodę i dyplom za zajęcie III miejsca w X edycji powiatowego konkursu wiedzy o wodzie pt. „Woda źródłem życia”.

Więcej >>>


 

W dniu 3 kwietnia 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się I Kiermasz Wielkanocny, którego głównymi organizatorami byli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. POZ w Bodzanowie.

Więcej >>>


3 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w naszym   gimnazjum Światowy Dzień Wiedzy na temat autyzmu. Uczniowie przedstawili prezentację zawierającą najważniejsze informacje na temat życia i funkcjonowania osób z autyzmem.

Więcej >>>


W dniach 1 i 2 kwietnia 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum, po raz kolejny, wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, zorganizowanej przez GOPS i Gminne Centrum Wolontariatu w Bodzanowie.

Więcej >>>


W dniu 29 marca 2017r. uczennice naszego gimnazjum Gabriela Rokicka oraz Oliwia Golis reprezentowały szkołę w Regionalnym Konkursie Poezji Współczesnej Kazimiery Iłłakowiczówny.

Więcej >>>


W związku ze zbliżającym się etapem podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej  po raz kolejny w naszej placówce zostały zorganizowane    29 marca Szkolne Targi Edukacyjne dla uczniów klas trzecich.

Więcej >>>


W dniu 23 marca 2017r w Wyszogrodzie  odbył się turniej  halowej piłki nożnej chłopców. Były to rozgrywki na etapie rejonowym. Naszą szkołę reprezentowali: I. Nowak, P. Serwiński, B. Trela, B. Iwański, M. Michalak, S. Nowak, I. Kwiatkowski, B. Serwiński.

Więcej >>>


Szanowni Rodzice,

w dniu 31 marca br. (piątek) nauczyciele i pracownicy Publicznego Gimnazjum w Bodzanowie przystąpią do Ogólnopolskiego Strajku Nauczycieli i pracowników Oświaty. W związku z tym nie poprowadzą zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Wszyscy uczniowie, którzy przyjdą w tym dniu do szkoły będą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych.

                                                                       Krzysztof Różański

                                                                                                Dyrektor

                                               Publicznego Gimnazjum im. POZ w Bodzanowie


3 kwietnia 2017 r. o godz. 1600 odbędzie się zebranie rodziców.


 

21 marca 2017 roku Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Zbrojnej w Bodzanowie wręczył stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe najlepszym uczniom i sportowcom.

Więcej >>> 

Zapraszamy

na

V Turniej Tenisa Stołowego

o Puchar Wójta Gminy Bodzanów.

 

Regulamin >>>


W dniu 9 marca 2017 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oliwia Golis, Karolina Cybulska i Paulina Stefaniak brały udział i odniosły duży sukces w powiatowym konkursie “Krzysztof Kamil Baczyński. Poeta - Powstaniec - Plastyk”.

Więcej >>>


W dniu 8 marca b.r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Kobiet. Apel poprzedził występ „Łódzkiego Duetu Akordeonowego”

Więcej>>>


6 marca 2017 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI), który w bieżącym  roku przebiegał pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Więcej >>>


W dniu 2 marca 2017 r. odbył się apel pod hasłem „Starajcie się zostawić świat trochę lepszym, niż go zastaliście”. Harcerze zaprosili społeczność szkolną Publicznego Gimnazjum w Bodzanowie  do świętowania Dnia Myśli Braterskiej.

Więcej >>>


3 marca 2017r. odbyło się podsumowanie 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie.

Więcej >>>


24 lutego 2017 r.  nasze gimnazjum przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Bodzanowie zorganizowało projekcję dwóch filmów. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział we wspólnym oglądaniu. Chociaż większą popularnością cieszył się film „Boy”, na film „Za jakie grzechy dobry Boże” też nie zbrakło chętnych.  Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy za przybycie.


W dniu 10 lutego 2017 r. Poczet Sztandarowy Publicznego Gimnazjum w Bodzanowie uczestniczył w uroczystości podsumowującej Dni Patrona Szkoły Podstawowej z  0ddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku.                                                                         Więcej >>>


W dniu 9 lutego 2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Program  wycieczki obejmował między innymi: zwiedzanie Stadionu Narodowego  oraz wizytę w Centrum Nauki Kopernik.

Więcej >>>


W czwartkowe popołudnie 2 lutego 2017 roku o godz. 16 30  walcem ,,Cała sala śpiewa z nami” rozpoczęła się choinka w Publicznym Gimnazjum im. POZ w Bodzanowie.

Więcej >>>


15 stycznia 2017 roku odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie Naszego Gimnazjum po raz kolejny włączyli się w  akcję. Tegoroczną zbiórkę wspierało 27 wolontariuszy.

Więcej >>>


W dniu 22 grudnia  2016 r. w naszym gimnazjum młodzież szkolna zaprezentowała Jasełka Bożonarodzeniowe. Montaż słowno– muzyczny przybliżył tradycję i  zwyczaje grudniowych świąt.

Więcej >>>


W dniu 15 grudnia 2016 roku  w Szkole Podstawowej Nr 3  w Gostyninie odbył się Międzypowiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Drużyna chłopców naszego gimnazjum zajęła IV miejsce.

Więcej >>>


 Akcja „Góra Grosza” przeprowadzana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce od 23 listopada do 9 grudnia 2016 r. Polega na zbiórce monet  (od 1 gr do 5 zł).

Więcej >>>


LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW


W dniu 17 grudnia  2016  roku o godzinie 1000 w naszym gimnazjum odbył się I Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. POZ w Bodzanowie.

Więcej >>>12 grudnia 2016  roku  w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony dyskryminacji społecznej i klasowej. Apel został   przygotowany przez uczniów klasy II a i II b.

Więcej >>>


W dniu 8 grudnia 2016r. po raz drugi w naszej gminie odbyła się uroczysta Gala z okazji Dnia Wolontariusza, na którą zostali zaproszeni wolontariusze naszego gimnazjum wraz z rodzicami.

Więcej >>>


Uczennice: Patrycja Szelągowska, Zuzanna Pańka, Wiktoria Moczyńska z Publicznego Gimnazjum im. POZ w Bodzanowie otrzymały stypendia Fundacji Orlen "Dar Serca"

Więcej >>>


W dniu 7 grudnia 2016 uczniowie klas 1a i 1b pojechali do Płocka, do kina na film pt.: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, po seansie wszyscy udali się do Galerii Mazovia,  gdzie mogli się posilić w KFC.

Więcej >>>


W dniu 2 grudnia 2016 roku odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Wyszogrodzie. Drużyna chłopców z naszego gimnazjum zdobyła mistrzostwo powiatu a drużyna dziewcząt zajęła drugie miejsce.

Więcej >>>


Dzień 30 listopada w naszym gimnazjum przebiegał w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, którzy przygotowali różnorodne wróżby.

Więcej >>>


Serdecznie zapraszamy na „Pierwszy Kiermasz Świąteczny”, który odbędzie się 17 grudnia 2016 r. godz. 10:00-13:00 w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Bodzanowie.

Plan spotkania
1. Koncert kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
2. Stoiska z ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez uczniów     Gimnazjum w Bodzanowie, gdzie będzie można zakupić świąteczne prezenty.
3. Poczęstunek: domowe ciasto, kawa, herbata.
4. Miła, świąteczna atmosfera przy wspólnym kolędowaniu.

Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Bodzanowie


W dniu 29 listopada 2016 r. w hali widowiskowo- sportowej w Wyszogrodzie odbył się Rejonowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju startowały drużyny chłopców i dziewcząt.

Więcej >>>


29 listopada uczniowie z klasy Ic wzięli udział w wycieczce do Gniezna, gdzie  uczestniczyli w warsztatach ozdabiania bombek, zwiedzali fabrykę, zapoznając się ze złożonym procesem powstawania bombek i ozdób świątecznych.  

Więcej >>>


W poniedziałek 28 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii. Gościliśmy tego dnia przedstawicieli grupy artystycznej “Rekonstrukto”.

Więcej >>>


 

26 i 27 listopada 2016r została przeprowadzona Świąteczna Zbiórka Żywności, w której bardzo aktywnie brali udział nasi wolontariusze.

Więcej >>>


W dniu 21 listopada 2016 r. w  Gimnazjum w Bodzanowie odbyły się Gminne Eliminacje w Tenisa Stołowego do Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017. W Turnieju udział wzięły drużyny dziewcząt z Gimnazjum w Bodzanowie i Nowym Miszewie.

Więcej>>>


14 listopada 2016 r. miał miejsce apel, zorganizowany przez część uczniów klasy III B. Miał on na celu uświadomienie wszystkim uczniom   czym jest szacunek do nauczyciela i drugiego człowieka oraz jakie są pożądane zachowania uczniów.

Więcej>>>


Dnia 10 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia  z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Więcej >>>


>>>INFORMACJE DLA RODZICÓW<<<

 

w związku z planowanymi zmianami  w edukacji od roku szkolnego 2017/2018


W dniu 10 listopada 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Nowym Miszewie została zorganizowana  Wieczornica pod hasłem „Z pieśnią do wolnej ojczyzny”.

Więcej >>>


W dniu 9 listopada 2016 r. w Podgórzu odbyły się XXII Jesienne Powiatowe Biegi Przełajowe, w których uczestniczyło 1037 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej >>>


W dniu 3 listopada 2016r. młodzież  z koła teatralnego uczciła pamięć wielkiego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza z okazji obchodów Roku Sienkiewicza.

Więcej >>>


W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych w Centrum Wolontariatu powstała sekcja wolontariuszy, którzy będą dbać o groby zmarłych (są to groby osób samotnych, wcześniej podopiecznych tut. Ośrodka).

Więcej >>>


W dniu 26 października 2016 r. w Sierpcu odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe wliczane do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Więcej >>>


23 października 2016 r. wolontariusze naszego gimnazjum spędzili wolny czas w strefie aktywnej rozrywki STREFA ZERO w Antoniewie. Wycieczkę zorganizował GOPS  i Centrum Wolontariatu w Bodzanowie.

Więcej >>>


W dniu 21 października w ramach działań profilaktycznych, w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. ,,Bella”. Ukierunkowane ono było na przeciwdziałanie agresji i przemocy wśród młodzieży.

Więcej >>>


13 października 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej- popularnie zwany Dniem Nauczyciela. W tym dniu złożyliśmy serdeczne życzenia oraz ogromne podziękowania wszystkim nauczycielom oraz pracownikom.

 Więcej >>>


W dniu 7 października 2016r. w Podgórzu odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców – finał powiatowy. W zawodach wzięła udział również reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Bodzanowie.

Więcej >>>


W dniu 4 października 2016 r. został zorganizowany  V Międzygminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bodzanów. W Turnieju udział wzięli gimnazjaliści reprezentujący szkoły z: Bodzanowa, Bulkowa, Małej Wsi oraz Nowego Miszewa. 

Więcej >>>


W dniach 30 września do 2 października br. odbył się XI Rajd Mołtawa w Sikorzu i Brudzeniu. Zuchy i harcerze uczestniczyli w ciekawych zajęciach majsterki zuchowej, grach terenowych i warsztatach wędrowniczych.

Więcej >>>


29 września 2016 r. grupa uczniów klas drugich i trzecich naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Płocka, celem obejrzenia w Spółdzielczym Domu Kultury spektaklu teatralnego pt. “Kamienie na szaniec”.

Więcej >>>


Dnia 28 września 2016 roku odbyło się w naszym gimnazjum  oficjalne przyjęcie pierwszaków do zaszczytnego grona gimnazjalistów czyli tzw. „ Otrzęsiny”, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Więcej >>>


23 września 2016 r. odbyła się wspólna zbiórka harcerska drużyn: 66 DH „Horyzonty” oraz 99 DSH „Chaos” na obrzędowym ognisku przy harcówce.

Więcej >>>


 

Dnia 20 września 2016 r. razem z uczniami  klas I i II wyruszyliśmy autokarem na malowniczą wycieczkę do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

Więcej >>>


Dziesięcioro wolontariuszy naszego gimnazjum, przy współpracy z Centrum Wolontariatu w Bodzanowie, wzięło aktywny udział w akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzyńskich i szpiku do bazy DKMS.

Więcej >>>


 

Dnia 16 września 2016 roku nasze gimnazjum obchodziło Dzień Patrona. Z tej okazji odbyła się Msza Święta w intencji tych, którzy polegli za Ojczyznę.

Więcej >>>


W dniach 9–11 września 2016 r. odbyły się XXV Dni Chorągwi Mazowieckiej w Ciechanowie.

W piątek po odebraniu pakietów startowych oraz identyfikatorów harcerze zakwaterowali się w ośrodku olimpijskim MOSiR w Ciechanowie.

Więcej >>>


W dniach 2–12 sierpnia 2016 r. zuchy i harcerze z Bodzanowa wzięły udział w Harcerskiej Akcji Letniej w Wapienicy. 15 zuchów oraz 19 harcerzy wraz z opiekunami spędziło miło i przyjemnie czas w Beskidzie Śląskim.

Więcej >>>


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

w Publicznym Gimnazjum w Bodzanowie

odbędzie się 1 września 2016 r. o godzinie 900.

 

Przywóz uczniów dojeżdżających na godzinę 800 według poniższego rozkładu.

Odwozy uczniów tego dnia około godziny 1000.

 

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców


ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW


LISTY UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH 2016/2017

Klasa Ia                Klasa Ib                Klasa Ic


 
 

 

 

 

116111

 

 

 

 

JAK DO NAS DOJECHAĆ? ZOBACZ MAPĘ!!!

 

ZOBACZ HISTORIĘ ODWIEDZIN NASZEJ STRONY